Tarih: 29.10.2022| Okunma Sayısı: 1525

 

Cumhuriyetimizin ilanının 99’uncu yıldönümü olan bugünü, büyük bir sevinç ve gururla kutluyor, milletçe bu heyecanı paylaşıyoruz .

 
Cumhuriyet, özgür insanların rejimidir. Haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı çıkan, güçlünün zayıfı ezmesine göz yummayan, cesur insanların iradesidir. Her düşünceye saygı duyan, okuyan, düşünen ve harekete geçen çalışkan insanların hazinesidir. ‘Cumhuriyet’, insanlık ve medeniyet tarihinin kısa bir özetidir.
 
Cumhuriyetimiz için, ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme, milli birlik ve beraberliğimizi gösterme günüdür. Bugün, bizi millet yapan yüksek değerlerimizin daha gür sesle yüceltileceği, geçmişte olduğu gibi tek yürek olarak haykırılacağı, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bırakılacağı gündür.
 
Bizlere; tam bağımsız ve çağdaş bir devlet armağan eden, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.”
 
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, silah arkadaşlarını ve vatan topraklarını canları pahasına savunan tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz.
 
Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

 

Yozgat Barosu Yönetim Kurulu Adına
            Baro Başkanı
   Av. Muhsin AYANOĞLU

17.04.2024
AV. MUHSİN AYANOĞLU
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.