Tarih: 17.03.2021| Okunma Sayısı: 137

BİZLER; HAKLARINIZIN SAVUNMANLARI, HER DAİM "HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ" DİYE HAYKIRAN ANCAK ETTEN KEMİKTEN OLUŞUMUZU ÇOĞUNLUKTA GÖZ ARDI ETTİĞİNİZ; NE ACIDIR Kİ HEP BAKTIĞIMIZ DAVALARLA ÖZDEŞ TUTUP DAVANIZIN TARAFIYMIŞIZ GİBİ GÖRDÜĞÜNÜZ; SALDIRIYA UĞRAMAMIZA, DÖVÜLMEMİZE, BIÇAKLANMAMIZA, SİLAHLA VURULMAMIZA VE KORUN(A)MAMIZA TANIK OLDUĞUNUZ AVUKATLARIZ. 

  BUGÜN DE HASIM BELLENDİK, BUGÜN DE YAŞAM HAKKIMIZ ELİMİZDEN ALINDI. BİZ BUGÜN, GEBZE'DE ÖLDÜRÜLDÜK! 

  İCRA MEMURLARIYLA BİRLİKTE KOCAELİ'NİN GEBZE İLÇESİ'NDE BİR EVE HACZE GİDEN İSTANBUL BAROSU ÜYESİ MESLEKTAŞIMIZ AVUKAT ERSİN ARSLAN, EV SAHİBİNİN SİLAHLI SALDIRISINA MARUZ KALDI. BORÇLU Y.Y KENDİSİNİ ÖLDÜRMEK KASTIYLA DOĞRUDAN GÖĞSÜNE ATEŞ ETTİ, MESLEKTAŞIMIZ KALDIRILDIĞI HASTANEDE MAALESEF HAYATINI KAYBETTİ...

  MESLEKTAŞIMIZ HENÜZ 27 YAŞINDA GENCECİK BİR İNSANDI. GÖREVİ GEREĞİ GİTTİĞİ HACİZ MAHALLİNDE KATLEDİLDİ. 

  ACIMIZ VE İSYANIMIZ TARİFSİZ BÜYÜKLÜKTEDİR. 

  ARTIK YETER !

  AVUKATLARA YÖNELİK HER SALDIRIDAN SONRA YILMADAN SÖYLEDİK; AVUKAT, YARGI MEKANİZMASININ SACAYAĞIDIR, HAKİM VE SAVCI NASIL KORUNUYORSA, AVUKAT DA ÖYLE KORUNMALIDIR DEDİK. SAVUNMANIN KUTSALLIĞINDAN BAHİSLE, UYGULAMA VE SÖYLEMLERLE MESLEK MENSUPLARIMIZI HEDEF GÖSTERMEYİN DEDİK. GÜN GELECEK SİZİN DE AVUKATA İHTİYACINIZ OLACAK DEDİK. 

  DİNLETEMEDİK... HAKARETE UĞRADIK, DÖVÜLDÜK, BIÇAKLANDIK, ÖLDÜRÜLDÜK.

  DAHA NE KADAR ÖLDÜRÜLECEĞİZ ?

  GEBZE'DE HAYATINI KAYBEDEN GENÇ MESLEKTAŞIMIZ AVUKAT ERSİN ARSLAN'A ALLAH'TAN RAHMET, AİLESİNE SABIR VE DAYANMA GÜCÜ, ÜYESİ OLDUĞU İSTANBUL BAROSU BAŞKANLIĞI NEZDİNDE TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA, BAŞSAĞLIĞI DİLİYOR; GÖZALTINA ALINAN SALDIRGANIN EN AĞIR CEZAYA ÇARPTIRILMASI İÇİN YARGILAMA AŞAMASINDA DAVAYA MÜDAHALE TALEBİNDE BULUNACAĞIMIZI BU VESİLEYLE KAMUOYUNA DUYURUYORUZ. 

 

  AV. MUHSİN AYANOĞLU

        YOZGAT BAROSU BAŞKANI

 

 

 

 

14.06.2021
AV. MUHSİN AYANOĞLU
BARO BAŞKANI

BARO LEVHASI


© Web sitesi hizmeti Türkiye Barolar Birliği tarafından verilmektedir.